Spotkaniem w Poznaniu zakończyliśmy tegoroczny cykl Jesiennych Warsztatów Praktyki Aptekarskiej, które odbyły się w Koninie, Lesznie, Pile i Poznaniu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za niezawodną obecność, aktywny udział i świetny klimat!

Podsumujmy co najważniejsze:

„Zmiana pokoleniowa w aptece – zasady nabywania, zbywania i dziedziczenia” była wiodącym tematem cyklu. W konkretnej i wysoce merytorycznej pigułce radca prawny Izby Łukasz Świderski z kancelarii Świderski i Świderski Radcowie Prawni przekazał słuchaczom najważniejsze wskazówki w tym trudnym zagadnieniu. Mamy nadzieję, że udało się nam odpowiedzieć na Państwa pytania i potrzeby. W tym miejscu zapraszamy do lektury dedykowanego artykułu w ostatnim numerze Farmacji Wielkopolskiej.

Dziękujemy partnerowi wydarzenia - Aptekarskiej Szkole Zarządzania, reprezentowanej przez mgr farm. Katarzynę Grębską, za wparcie i podzielenie się z nami praktycznymi wskazówkami autorskiego programu „Łączymy farmaceutów”. Prezentowane zagadnienia i doświadczenia idealnie wpisały się w główny temat warsztatów.

Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy wykładów o charakterystyce zagadnień, aktualnych spraw i spostrzeżeń kontrolnych przedstawionych przez Inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. To stały i wyczekiwany przez aptekarzy element naszych warsztatów. Doceniamy taką szczególną okazję do rozmowy o przepisach prawa i obowiązujących standardach.

Uczestnicy mogli zapoznać się również z najważniejszymi wydarzeniami z życia zawodu farmaceuty oraz posłuchać o bieżących sprawach naszego samorządu w prelekcji prezesa Wlkp. ORA Mateusza Szamałka.

 Nasze warsztaty to jednak nie tylko „twardo” punktowane szkolenia, godziny wykładów i dziesiątki aktywnych farmaceutów z każdego regionu WOIA. To także – a może przede wszystkim – okazja do indywidualnych spotkań, rozmów przy kawie oraz poczucia koleżeńskiej atmosfery.

Dobrze jest być razem!